درباره مجموعه

کلینیک جهان حکمت

گاهی کلماتی از دهان بچه های 5 تا 8 ساله خارج می شود که غیرقابل تحمل است. آنها ناسزا گویی را نشانه بزرگ و شجاع بودن می دانند و آن را برای تاثیرگذاری بر دوستان، تقلید از بزرگترها، در اثر خشم و ناامیدی و ناراحتی شدید بکار می برند. در این مقاله درباره چگونگی جستجوی علل ناسزاگویی در کودکان و را های پیشگیری و برخورد علمی با آن صحبت شده است. از شما دعوت می کنیم اگر کودک کوچک دارید یا این مشکل را در دوستان و خانواده تجربه کرده اید با ما همراه شوید.

کودکان هم استرس را تجربه می کنند و در صورتیکه استرس آنها درمان نشود، باعث بیماری های جسمانی، عاطفی و روانی می شود. استرس در هر سنی حتی در دوران جنینی هم اتفاق می افتد. با رشد کودک و به خصوص در دوران کودکی و نوجوانی عوامل بیشتری باعث استرس او خواهند شد. تغذیه، خواب، محیط خانوادگی، روش رفتار والدین، دوستان از جمله عوامل موثر بر استرس کودک است. برای کمک به کودک مضطرب باید روش رفتار خود، شیوه برخورد با کودک و سایر اعضای خانواده، نحوه تغذیه و الگوی خواب، محیط خانواده و مدرسه و جامعه ای که کودک در آنها تردد دارد، دوستان و برنامه های کودک را بررسی کنید. در این مقاله با راهکارهایی مفید و کاربردی با شما همراه خواهیم بود.

آموزش کنارهم بودن با استفاده از ظرفیت‌های رسانه و فضای مجازی، دکتر جهانگیری: در شرایط فعلی یکی از وظایف مهم روانپزشکان، رسانه‌ها و مسئولان تربیتی و آموزشی این است که کنار هم بودن را با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی به خانواده‌ها آموزش دهند.

ویروس کرونا باعث عود مجدد افسردگی می گردد. بعد از شیوع ویروس کرونا و تغییرات اجباری سبک زندگی، امکان عود مجدد افسردگی در افرادی که قبلاً افسرده بوده اند، افزایش می یابد. پس بهتر است از همین الان اقدامات لازم پیشگیری کننده را انجام دهیم.

سفارش اینترنتی خرید های روزانه در دوران قرنطینه خانگی: باید ها و نباید ها، 6 نکته مهم برای خرید سالم موادغذایی با سفارش اینترنتی وجود دارد. اگر موادغذایی را اینترنتی سفارش داده اید با رعایت نکات زیر می توانید خود و محیط اطرافتان را سالم نگه دارید.

دوم آوریل روز جهانی آگاهی از اوتیسم ‌است و هدف آن یادآوری و ترغیب کنش‌های کشورهای عضو سازمان ملل متحد در جهت افزایش آگاهی در مورد افراد مبتلا به اختلال اسپکتروم اوتیسم (ASD) در سراسر جهان است.

بر اساس مطالعه ای در سال 2017 ، تنهایی بیشتر از چاقی برای سلامتی شما ضرر دارد، محققان نشان داده اند که تنهایی به اندازه کشیدن 15 سیگار در روز ضرر دارد. امروزه با پاندمی کرونا ویروس و اجرای قرنطینه خانگی افراد بیشتری در معرض تنهایی مزمن هستند.

چه کسی شاد بودن را دوست ندارد؟ شادی علاوه بر ایجاد احساس روزانه بهتر، فواید سلامتی بخش و مفیدی بر زندگی دارد. محققان نشان داده اند که احساسات مثبت بر بخشهای مختلف زندگی مانند روابط دوستانه، رضایت زناشویی، درآمد و سلامت تاثیر دارند.

کرونا ویروس ها یک خانواده بزرگ ویروس ها هستند که در حیوانات و انسان ایجاد بیماری می کنند. چندین کروناویروس شناخته شده اند که در انسان باعث عفونت های تنفسی می شوند، جدیدترین کرونا ویروس کشف شده باعث بیماری کرونا ویروس COVID-19 می شود.