درباره مجموعه جهان حکمتمجموعه درمانی جهان حکمت با هدف درمان بیماری های روانی و جسمی از سال 1398 فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه ابتدا شامل بخش های روانپزشکی، روانشناسی، مغز و اعصاب، قلب و عروق و تغذیه بوده است. به مرور زمان و با احساس نیاز مراجعان محترم بخش های هوش، خلاقیت، استعداد تحلیلی؛ پوست و مو هم به این مجموعه اضافه شد.

در این مجموعه با استفاده از تکنیک ها و علم روز به بیماران و مراجعان کمک می کنیم تا بتوانند سلامت روانی و جسمی بهتری را تجربه کنند. در حال حاضر این مجموعه شامل 6 روانپزشک، 4 روانشناس، 1 متخصص قلب و عروق، 1 متخصص مغز و اعصاب و 4 متخصص تغذیه می باشد، که با همکاری هم به بیماران کمک می کنند.

ایده تاسیس این مجموعه در سال 91 بین دکتر سیروس جهانگیری و دکتر حمیدرضا حکمت و خانواده هاشان شکل گرفت، آنها در آن سال تصمیم گرفتند مجموعه ای تاسیس کنند تا در آن درمان و کمک به افراد مبتنی بر احترام و دانش باشد. آنها می گویند در تاسیس این مجموعه مدیون افراد زیادی بخصوص همسرانشان خانم ها ملیحه زاهدی راد و مریم بامداد هستند.

بیماری هایی مانند تشنج ، پارکینسون، ام اس، آلزایمر و اختلالات اعصاب حرکتی در حوزه بیماری های مغز و اعصاب قرار دارند که در این مجموعه توسط متخصص مغز و اعصاب مورد تشخیص و درمان قرار می گیرند. نوار عصب و عضله از جمله روش های تشخیصی این بیماری ها است که در این مجموعه به بیماران ارائه می گردد.در بخش تغذیه همکاران ما به درمان چاقی، لاغری و سایر درمان های تغذیه ای که برای بیماری های دیابت، اختلال نقص توجه، فشارخون، بیماری های قلبی و بیماری کبدی وجود دارد، می پردازند.

متخصص قلب و عروق مجموعه ما به درمان بیماری های قلبی عروقی از طریق روش های تشخیصی مبادرت می کند. در این مجموعه نوار قلب، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، هولتر ریتم و فشار توسط متخصص قلب انجام شده و بیماران به سمت درمان مناسب هدایت می شوند. در بخش قلب و عروق با توجه به دانش و تخصص خانم دکتر در زمینه واریس عروق درمان از طریق اسکلروتراپی انجام می شود.

در بخش روانشناسی مجموعه کارگاه های متعددی برگزار می گردد که از آن جمله به کارگاه تحلیل رفتار متقابل (TA) است که روشی پرکاربرد در اتاق درمان و در افرادی است که برای مدیریت زندگی روزمره به آن نیاز دارند. از طریق تحلیل الگوی روابط مشکلات را حل می کند و رویکردهای جدیدی را ارائه می دهد. کارگاه دیگر کارگاه درمان شناختی رفتاری (CBT) است که برای درمانگرها مفیدتر است. آنها با شرکت در این کارگاه می آموزند که از طریق ایجاد تغییر در شناخت ها و باورهای مددجو مشکلاتشون را حل کنند. کارگاه دیگری که در این مجموعه برگزار می شود، بیشتر به درد افرادی می خورد که دنبال خودشناسی هستند و دنبال معنا و هدف زندگی هستند، این کارگاه با عنوان کارگاه اسطوره شناسی از منظر یونگ در این مجموعه تشکیل می شود. کارگاه دیگر کارگاه تحلیل رویا است که در آن به بررسی مکانیسم خواب و اتفاق های رخ داده در خواب دیدن و تعبیر رویاهای دیده شده می پردازند. کارگاه دیگر کارگاه مهارت های زندگی است که به مهارت های چندگانه لازم در زندگی می پردازد و از جمله دانش های مفید و مهم برای همه گروه های سنی به ویژه نوجوانان و جوانان است. سرکار خانم ملیحه زاهدی مدیریت مجموعه درمانی جهان حکمت

سرکار خانم ملیحه زاهدی مدیریت مجموعه درمانی جهان حکمت سرکار خانم کیمیا علیزاده پذیرش و اطلاع رسانی
سرکار خانم کیمیا علیزاده پذیرش و اطلاع رسانی
 سرکار خانم زهرا سالاری پذیرش و اطلاع رسانی
سرکار خانم زهرا سالاری پذیرش و اطلاع رسانی
 سرکار خانم هستی ثابتی پذیرش و اطلاع رسانی
سرکار خانم هستی ثابتی پذیرش و اطلاع رسانی